Jdi na obsah Jdi na menu
 


Povinné addony a software

6. 8. 2009

Členové gildy, kteří se chtějí účastnit gildovních dungeonů a raidů, musí mít povinně nainstalovány a správně nakonfigurovány addony GroupCalendar a Threat Meter kompatibilní s Threat2. Pro komunikaci v instancích je vyžadováno mít nainstalované a nakonfigurované Ventrilo.

Tento software je možné stáhnout odsud: GroupCalendar v4.15b, Diamond Threat Meter, Omen 2.0KLHThreatMeter 21.1 (beta), Ventrilo klient verze 2.1.4.

Pozn: Na začátku května došlo ke změně ranků v gildě. Pokud už máte GroupCalendar nastavený z dřívějška, proveďte prosím body 1) až 3) z Nastavení GroupCalendar a potom dejte Disconnect a Connect. Jinak se vám akce založené některými členy gildy nebudou zobrazovat!Instalace addonů
1) Stáhněte si GroupCalendar a některý z threat meterů, který vám vyhovuje (Diamond Threat Meter, Omen, KLM Threat Meter). Stejně jako u jakéhokoliv jiného addonu, rozbalte obsah archivu do složky <domácí adresář WoW>\Interface\Addons.
2) Spusťte WoW a na stránce výběru postavy klikněte vlevo dole na Addons, ujistěte se, že máte zaškrtnutou volbu Load Out-of-date Addons a oba addony jsou zatržené.
3) Přihlaste se na postupně na každou postavu, která je v gildě (u bankovních altů nemusíte) a proveďte pro každou z nich body v sekci Nastavení GroupCalendar a Nastavení threat meteru.

Nastavení GroupCalendar
1) Klikněte (levým) na ručičkové hodiny, které se objevily místo indikátoru dne a noci u minimapy.
2) Vlezte na záložku Setup.
3) Nastavte Configuration na Manual, zatrhněte Use Guild data channel, Minimum rank to show nastavte na Novacek.
4) Klikněte Connect a počkejte, dokud to nenapíše, že synchronizace byla provedena.
5) Vlezte na záložku About a klikněte na tlačítko vpravo nahoře. Pokud je v gildě online někdo, kdo má správně nastavený GroupCalender, mělo by se po kliknutí na tlačítko Refresh zobrazit jeho jméno v seznamu. Pokud se tak nestane, zkuste se tam mrknout za chvíli.

Nastavení threat meteru
Cílem je nastavit váš threat meter tak, aby poskytoval data ostatním. V Omen2 by to mělo fungovat automaticky. V Diamond Threat Meteru toho docílíte takhle:
1) Napište /dtm options gui
2) Dole vedle nápisu ThreatLib2 zaškrtněte Enable Emulation.

Tipy a triky pro Diamond Threat Meter
Když jste ve skupině, zobrazuje vám Diamond jedno okno s přehledem vašeho threatu na všech targetech a druhé okno se seznamem threatu jednotlivých členů skupiny na zvoleném targetu. Druhé okno se zobrazí tehdy, když máte na někom nastavený focus. Pokud je focus na mobovi, pak se zobrazuje jeho threat list. Pokud je focus na někom friendly, zobrazuje se threat list pro aktuální target tohoto hráče. Jste-li DPS, je nejlepší dát si focus na sebe. Jste-li healer, pak buď na tanka a nebo někoho, kdo útočí na primární cíl. Jste-li tank, můžete si to dát na sebe nebo na DPS. Pokud máte focus na tankovi, a nic vám to většinu času neukazuje kvůli jeho střídání targetů, dejte to raději na vhodné DPS. Během boss fightu je většinou nejlepší přehodit si focus na bosse. Pokud používáte makra která využívají focus, pak se s tím jistě poperete po svém :). Focus se nastavuje tak, že označíte target a napíšete /focus.

Instalace a nastavení Vetrilo klienta
1) Stáhněte si instalačku klienta Ventrilo pro Windows (funguje i pod verzí Vista). (Pro instalaci pod Linux a jiné veselé platformy mě kontaktujte (Aryonn/Mirastea) a snad to nějak dáme do kupy. Několik lidí z gildy Ventrilo pod Linuxem provozuje.
2) Spusťte instalačku a proklikejte ji jako obvykle (kromě jména a firmy, na kterých nezáleží a instalační cesty, kterou si zvolte, jak uznáte za vhodné, by to po vás nemělo nic moc chtít - kdybyste si nevěděli rady, řekněte).
3) Spusťte Ventrilo klienta a odmáčkněte hlášku o aktualizaci přes Cancel, pokud nějaká vyskočí.
4) Klikněte na šipečku vpravo od kolonky User Name.
5) Klikněte New, vyplněte svoje jméno (jméno hlavní herní postavy v gildě).
6) Tenhle bod není nutný, ale pro srandu to můžete zkusit. Zejména když máte nějaký exotický nick a nebo jste se navzdory doporučení rozhodli použít l33tsp33k. Do kolonky Phonetic se pokuste vyplnit výslovnost svého jména, jak by ji asi tak napsal anglický mluvčí (já tam měl třeba Meerasteah). Pomlčkami můžete vynutit slabiky. Tlačítko Play ten zvuk přehraje.
7) Do kolonky Description si napište, co hrdlo ráčí, ideálně nic. Working Dir nechte prázdný.
8) Klikněte OK a vrátíte se do hlavního okna.
9) Klikněte na šipečku vpravo od kolonky Server.
10) Klikněte New a napište tam popisek serveru, tj. např. Ventrilo Posterus CZ, potvrďte OK.
11) Nyní to nejdůležitější, nastavení serveru. Vyplňte kolonky následujícím způsobem. (Přesně takhle a bez chyby, jinak to nepojede! Radši to tam zkopírujte :D.)

Hostname or IP: posterus.cz
Port number: 3784
Password: <viz Heslo VT v Guild Information na kartě Social/Guild ve hře, sem se mi to dávat nechce>
Default Channel: Accumen Caeleste/Dungeon

12) Klikněte OK.
13) Klikněte Connect. Pokud jste všechno nastavili dobře, tak by se vám to mělo připojit k serveru a k jedné z místností, které gilda Crusaders of Light používá. Místnost Dungeon je určená zejména pro 5-man instance a místnost Raid pro raidy. Dále je možno použít libovolnou jinou místnost pod Accument Caeleste (heslo je všude stejné), nebo některou z volných místností (A Room až H Room).
14) Pokud to napíše, že se tomu nelíbí heslo, tak si v seznamu místností najděte Accumen Caeleste a pod tím Dungeon. Dvakrát klidněte na jméno místnosti (Dungeon). V případě, že v dungu nebo raidu se určí, že se použije jiná místnost, pak do jiné místnosti vlezete opět dvojklikem na jméno místnosti.
15) Pokud vám vadí syntetizované řeči o tom, kdo přišel a odešel ze serveru/místnosti, klikněte na tlačítko Setup..., přepněte na záložku Events a u prvních 4 polí a u šestého a sedmého pole nastavte Nothing. Pokud to nebude pořád zticha, tak se musí vypnout ještě asi nějaké další :D.
16) Pokud byste chtěli vidět jenom seznam lidí v naší místnosti a ne celou tu dlouhou hrůzu, tak můžete kliknout pravým na Ventrilo Server @ Posterus.cz (první v seznamu) a dát Display/Collapse All. Potom rozklikněte Accumen Caeleste přes Display/Expand (ne přes dvojklik nebo rozbalovátko!),event. totéž na názvu místnosti, pokud by byla zabalená. Toto řešení bohužel není zrovna ideální, jelikož se to časem zase rozhodí, ale nic lepšího ventrilo klient nepodporuje.
17) Pokud vám vadí hláška o tom, že byste si měli stáhnout novou verzi Ventrila (což nedělejte!), v Nabídce Setup/Global je zaškrtávátko Check for new version. To odškrtněte.
18) (Tento bod je možné vynechat, pokud máte dojem, že vás ostatní již dobře slyší.) Klikněte na tlačítko Setup... v hlavním okně programu. Na záložce Voice (výchozí) nechejte volbu Use Push-to-Talk odškrtnutou. Nastavte Silence time (doba, jak dlouho se ještě posílá od vás zvuk po skončení promluvy) na nějakou rozumnou hodnotu, tj. mezi 1,5 a 5 sekundami (čili např. ponechejte základní nastavení 3 sekundy). Připravte si mikrofon/headset tak, jak ho budete používat při hraní WoW a ujistěte se, že je mikrofon zapnutý. Nyní klikněte na tlačítko Monitor. Začněte mluvit a pozorujte běžící čísla, která se začnou vypisovat do seznamu uprostřed okna. Pokud se tam zobrazují samé hodnoty N/A, patrně nemáte správně nainstalovaný mikrofon (Ventrilo nedetekovalo správně zařízení). Pokud se zobrazují samé nuly i přesto, že mluvíte, nejspíš máte mikrofon vypnutý, nebo jste od něj extrémně daleko. Podle hodnot, které to vypisuje, když mluvíte a když mlčíte (tj. pouze dýcháte, funíte, vrtíte se a píšete na klávesnici), si určete mezní hodnotu mezi mlčením a mluvením. Tuto hodnotu (celé kladné číslo) vepište do pole Sensitivity. Opět stiskněte tlačítko Monitor. Nyní by to již mělo fungovat správně. Pokud ne, upravte hodnotu Sensitivity. Pokud ostatní slyší i jak dýcháte a píšete na klávesnici, musíte ji zvýšit. Pokud ostatní slyší jen něco z toho, co říkáte, hodnotu Sensitivity snižte. Pokud nemáte k dispozici "přítele na Ventrilu", se kterým to můžete vyzkoušet, je k dispozici tlačítko Test, které nahraje vaši promluvu a následně vám ji přehraje. Pokud se vám ani po opakovaných pokusech nedaří na vašem počítači hodnotu Sensitivity uspokojivě nastavit a nebo máte sklony si povídat pro sebe nebo mít puštěnou u WoW televizi apod., v zájmu ostatních zaškrtněte volbu Use Push-To-Talk a v kolonce Hotkey zvolte některou klávesu, kterou budete mačkat vždy, když budete chtít mluvit (po celou dobu promluvy). Doufám, že byl tento bod dostatečně vyčerpávající.

18) Přeju příjemné tlachání :-).

Aryonn/Mirastea

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Favourable Blood Intimidate associated with older people

(AEquarlMaree, 8. 10. 2018 9:35)

Pression arterielle est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre coeur bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/acheter-tadalafil-50-mg-history/

Candid Ways to Mark down Blood Press

(Adaultymut, 30. 7. 2018 20:48)

Compression est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre determination bat, il pompe le sang par de vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-prix-canadien/